نام كاربري: كلمه عبور:

  متن خبر
اجازه نوسازی صنایع و ارتقاء فناوری تا 2 برابر ظرفیت واحدهای تولیدی در شعاع 120 کیلومتری تهران

سعید زرندی گفت: یکی از مشکلات و موانع توسعه بسیاری از واحدهای تولیدی در استان تهران مربوط به قوانینی بود که به موجب آن‌ها واحدهای مستقر، اجازه توسعه و افزایش ظرفیت نداشتند .

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، از موضوعاتی بود که همیشه از سوی تولید کنندگان به عنوان یکی از موانع تولید مطرح می‌شد، تصریح کرد: وزارت صمت با توجه به وظایف و مسئولیت‌هایی که در حوزه صنعت و تولید بر عهده دارد این موضوع را به صورت جدی پیگیری کرد و خوشبختانه تصمیمات خوبی در این زمینه و در رابطه با اصلاح قوانین مربوطه در جلسه هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، مورخ 28 تیر ماه به تصویب رسید.

زرندی در ادامه صحبت‌های خود، افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی را به موجب اصلاح قانون منع استقرار واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، امکان پذیر دانست و تاکید کرد: با این اصلاحیه، نوسازی صنایع و افزایش ظرفیت تا دو برابر به منظور ارتقا فناوری برای واحدهای تولیدی فراهم می شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با استناد به مصوبات هئیت مقررات زدایی گفت: بر این اساس، صدور مجوز توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری، پروانه کسب تولید و کارت شناسایی مستقر در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی، تا حداکثر 2 برابر ظرفیت موجود در زنجیره تولید در عرصه و اعیان موجود با رعایت ضوابط محیط زیستی مربوطه بلامانع است.

بر اساس توضیحات زرندی این مصوبات همچنین سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرده است تا به استعلام های مربوط به توسعه واحدهای صنفی و صنعتی تولیدی در شهرک ها ونواحی صنعتی حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ تکمیل مدارک و مستندات پاسخ دهد.

 تاريخ درج خبر: 1400/05/17 منبع خبر: شاتا


نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روابط عمومی انجمن در وب سایت منتشر خواهد شد
نظرهائی که حاوی تهمت یا افترا باشد  و یا  غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
نام
ایمیل
نظر*
 تکرار * :

© 1393
کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران می باشد
778618